Škola pro vílyMagical fairies

Telekineze

Publikováno 07.05.2017 v 18:19 v kategorii Rita, přečteno: 97x

Ahoj! Tak dneska to bude něco o telekinezi. Já jsem se ji učila dva roky, teď ji už vcelku zvládám, ale držím palce těm, kteří to chtějí vyzkoušet ;)


Telekineze se po dlouhá léta setkávala s odmítáním a pohrdáním skeptiků. Lidé těmto věcem nevěří, protože je ještě nikdy na vlastní oči neviděli.

Dostaňte se do transu


1. Zapracujte na svých vizualizačních schopnostech
Jedním z mnoha telekinetických cvičení je vizualizace – buďto sama sebe, nebo předmětů ve vašem okolí. Tato cvičení nepřinesou výsledky, pokud je nebudete provádět správně a často, takže se do toho hned pusťte. Jako při meditaci výsledky uvidíte ve své mysli a budete se muset pokusit je přenést i do skutečného života.

 • Začněte si představovat malé předměty. Myslete na každý detail, pocit, vůni, nebo chuť. Vypracujte se až k představování si celých scenérií, jejichž jste sami součástí.


2. Meditujte
Meditace je klíčem k rozvinutí nadpřirozených schopností. Pokud chcete svoji energii vlévat do předmětů okolo vás, budete muset mít naprosto čistou hlavu. Žádné myšlenky vám v tom nemohou bránit a rozptylovat vás od toho, čeho se snažíte dosáhnout. Meditace vám tuto schopnost pomůže rychle rozvinout.

 • V dnešní době je téměř cností umět dělat více věcí najednou, naše životy jsou přeplněné povinnostmi a věcmi, které musíme udělat, že sedíme zároveň na tolika židlích, že není možné, abychom dělali věci správně. Meditace vám umožní utéct z tohoto světa a zaměřit se na rozvoj svých duševních schopností.

3. Otevřete svoji mysl

Když nebudete telekinezi věřit, nedosáhnete výsledků. Pokud máte pocit, že to nedokážete, skutečně to nedokážete. Ignorujte tedy všechny sýčkaře, ignorujte celou vědu a dejte do toho všechno. Je možné, že se nic nestane, ale rozhodně stojí za to to zkusit ;)

 • Nemůžete pochybovat sami o sobě a myslet si, že to nezvládnete. Pozitivní myšlenky přitahují další pozitivní myšlenky a negativní myšlenky fungují stejně. Jedna negativní myšlenky může přivolat tisíce dalších negativních myšlenek a udělat z vás skeptika. Věřte tomu, že dokážete všechno.

4. Mějte trpělivost

Připravte se na to, že to bude trvat dlouhá léta. Ne týdny, ani měsíce, ale roky. Budete muset trénovat stovky, možná i tisíce hodin, než najdete tu správnou směsici energie. Nelze říct, kdy ji najdete – budete to muset stále zkoušet.

 • Odměnou za vaše úsilí vám nebude vůbec nic, dokud se to nepovede. Na rozdíl od hry na kytaru nebo třeba hubnutí nejde o něco, u čeho byste mohli zaznamenávat postupné pokroky. Budete muset denně trénovat a denně končit s neúspěchem, dokud se vám to nakonec nepovede. Jde jen o to mít dost motivace a píle a nevzdávat se.

5. Uvolněte se

Pokud meditujete, jistě to pro vás nebude problém. Dokážete si představit, jak navádíte svoji energii a řídíte své myšlenky, když myslíte na práci, nebo na to, co jste se dnes dozvěděli ve škole? Jistě ne, to je totiž nemožné. Musíte se tedy uvolnit, na všechno zapomenout a prožívat pouze přítomný okamžik. Vaše mysl nesmí bloudit všude možně.

 • Jóga je dalším způsobem, jak se zbavit stresu každodenního života. Kromě jógy a meditace (a samozřejmě cvičení) si každý den udělejte alespoň 10 minut sami na sebe. Když budete mít chvilku pro sebe, bude pro vás jednodušší zvládat zbytek dne.

6. Zbavte se myšlenky, že systém (předmět) a manipulátor (vy) jsou dvě rozdílné věci a uvědomte si, že obojí obsahuje stejnou energii

Tato myšlenka tvoří základ telekineze – vy a předmět jste jedno. Musíte se zbavit pocitu, že to tak není. Jistě víte, že veškerá hmota ve vesmíru byla stvořena z hvězd, tedy z hvězdného prachu. Přesně to jsme i my. Můžete pohnout lžící, která je před vámi, protože lžíce je jen prodloužením vaší energie.


Trénujte


1. Soustřeďte se na nějaký malý předmět a na nic jiného
Telekineze znamená pohyb předměty okolo vás silou vůle. Pokud chcete svoji energii přenést na nějaký předmět, budete se na něho muset opravdu silně soustředit. Je jednodušší začít s lehčími předměty, například se zápalkou nebo malou tužkou. Čím dál jsou od sebe molekuly tohoto předmětu, tím snadněji s ním pohnete. Můžete si to později vyzkoušet i na větších věcech.

 • Snažte se trénovat každý den dvakrát po půl hodině. Představujte si, jak se předmět pohne, jak se převalí, nebo se odtáhne či odtlačí. Hýbe se celý předmět, nebo jen některá z jeho částí? Snažte se představovat si to co nejkonkrétněji.

2. Naučte se dělat psi-koule
Psi-koule je koule energie, kterou cítíte, můžete s ní manipulovat a po čase s ní můžete provádět i složité úkony. Podržte si ruce před břichem a snažte se pocítit energii svého jádra. Držte ruce tak, jako kdybyste v nich drželi balon. Jak velká vaše koule je? Vyzařuje z ní energie? Jakou má barvu? Až ji budete mít před sebou jasně a čistě, pohybujte s ní a měňte její tvar a velikost.

 • Po nějaké době budete moci pomocí této koule přenášet energii na různé předměty. Tak jako balon dokáže shodit vázu s květinami, vaše psi-koule dokáže vlít vaši energii do různých předmětů a ovlivňovat je podobným způsobem.

3. Pracujte s ohněm
Kromě práce s malými předměty pracujte také s ohněm. Zapalte si svíčku a sledujte jak hoří. Vyčistěte si mysl a nechejte v ní hořet plamen. Sledujte, jak se třepotá a pohybuje. Zaměřte se na něho silou energie a pohybujte s ním doprava, doleva, protahujte ho, zkracujte ho, posilujte ho a zeslabujte ho a jednoduše z něho udělejte svůj vlastní plamen. Jistě se vám brzy podaří ho roztančit podle svých představ.

 • S ohněm se manipuluje snadněji. Jde totiž o koule energie a ne o těžké předměty, které manipulaci vzdorují.


4. Střídejte cvičení

Protože věnujete tréninku hodinu denně, často střídejte cvičení, která provádíte – nikdy nevíte, které metody zaberou a které ne, dokud je nevyzkoušíte všechny. Zde je několik tipů:

 • Zkuste klasickou techniku ohýbání lžíce. Podržte si lžíci před obličejem horizontálně oběma rukama směrem nahoru. Zaměřte se na kouli energie a vnímejte, jak se rozpaluje a září stále jasněji. Posuňte tuto kouli svýma rukama až k prstům, kde se nakonec vylije do lžíce a ohne ji, jako by byla z másla. Toto cvičení provádějte ve chvíli, kdy bude vaše koule energie nejžhavější.
 • Vezměte si nějaký předmět, který se bude kutálet. Lehce do něho šťouchněte a sledujte, jak se kutálí po stole. Každý den do něho šťouchejte méně a méně a zároveň se snažte udržet ho v pohybu.


5. Zkuste astrální projekci

Jistě znáte příběhy mimotělních prožitků. Říká se jim astrální projekce a jde o zážitek, při kterém vaše duše opustí tělo a vydá se na cestu do astrálních rovin. Tato technika vyžaduje, abyste byli ve stavu hluboké hypnózy a vstoupili do stavu „vibrace“. Potom je nutné zaměřit se na svoji mysl a dokázat svoji duši „protlačit“ ven do světa okolo vás.

 • Tato technika je velmi těžká. Pokud se nechcete nechat odradit, začněte zvolna. Snažte se pohnout rukou nebo nohou a pocítit jakýsi „mimo-končetinový“ zážitek. Potom teprve zkoušejte postoupit k celému tělu a uvolnit duši průchod ven. Nemusíte se ničeho bát, vaše duše se vám do těla nakonec vrátí.


6. Až budete duševně i fyzicky unavení, přestaňte
Nepokračujte ve cvičení, dokud zase nenačerpáte energii. Bylo by to jako kdybyste šli na těžkou zkoušku po pouhých dvou hodinách spánku a 15 Red Bullech a člověk za vámi by hlasitě žvýkal žvýkačku. Jinými slovy – rozhodně by vám to nešlo. Když si odpočinete, dosáhnete potom mnohem lepších výsledků!

Jak to celé funguje

1. Naučte se, v čem je telekineze prospěšná a jak to, že je něco takového možné
Energii můžeme definovat jako „kapacitu pro práci,“ což je změna stavu nebo pohyb hmoty. Energie neustále proudí naším tělem – jde o tu samou energii, kterou dýcháme a která řídí naše pohyby. Získáváme ji z jídla, měříme ji v kaloriích a jde o tzv. chemickou energii. Ve svalových buňkách se k mechanické práci spotřebuje jen asi 40% energie. Potenciální chemická energie produkovaná buněčným metabolismem je přeměňována na kinetickou energii svalů. Kromě fyzické a kinetické energie můžeme předměty pohnout také díky chemické energii, která je uložena v našem těle. Přestože tuto energii nemůžeme pouhým okem spatřit, skutečně v nás je.
 • Telekineze nejsou čáry a kouzla, jak si spousta lidí myslí – jde jen o přenos energie z těla (okolí) do předmětu mimo tělo (systém).


2. Pozorujte energii, která vám prochází tělem

Protože jádrem této myšlenky je to, že vy a předmět jste jedno a to samé, je důležité, abyste se naučili pocítit toto spojení mezi vaším tělem a okolím. Zde jsou dvě cvičení, která vám s tím pomohou:

 • Cvičení 1: Zatněte všechny svaly na pažích včetně pěstí na 10 vteřin. Po těchto deseti vteřinách všechny svaly uvolněte a vnímejte pocit, který v nich cítíte. Možná ucítíte pulzující teplo, nebo dokonce téměř elektrizující pocit. Tento pocit je energie. Vaším cílem je naučit se ovládat svoji energii bez nutnosti využít nějaký takový spouštěč. Až toho dosáhnete, budete schopni svoji energii vyzařovat kontrolovaně.
 • Cvičení 2: Najděte si nějaké místo, kde se budete cítit příjemně. Uvolněte své tělo tak, abyste mohli sedět či ležet naprosto klidně. Čím déle budete trénovat ovlivňování energie, která vás přirozeně zahřívá a brání vám umrznout, tím více budete schopni ovládat energii, která vám zbyde navíc. Nakonec byste měli být schopni vysílat energii skrz celé své tělo a do každé jeho části.


3. Velmi přesně si určete, jak chcete se systémem manipulovat

Rozhodněte se, jestli ho chcete odtlačit, odtáhnout nebo roztočit. Každá možnost totiž vyžaduje jiný přístup.

 • Odtáhnutí systému je jednoduché, protože znáte směr toku energie.
 • Levitace je nesmírně složitá, protože je nutné snížit setrvačnost systému, aby byl dostatečně lehký na to, aby ho elektromagnetismus okolí dokázal ovlivnit.
 • Změnit stav systému vyžaduje změnit celkové množství kinetické energie systému (známé jako teplo). Množství tepelné energie (kalorií) se rovná 4.184 joulů, což se rovná množství tepla nutného ke zvýšení teploty 1 g vody o 1 stupeň Celsia. Další běžné látky, jako například kovy nebo sklo, mají mnohem nižší specifické tepelné hodnoty.


4. Zaměřte svoji energii a směřujte ji k systému

Jak to uděláte je jen na vás. U každého fungují jiné metody, tak jako každý jinak myslíme. Zkuste nejprve pocítit systém a sledovat jeho váhu. Potom zjistěte, kolik energie budete potřebovat, abyste s ním pohnuli. Potom se snažte sladit energii, kterou cítíte ve svém těle se systémem.

 •  Uvědomte si, že je třeba neustálý proud energie, jakmile začnete systém měnit, musíte do něho stále směřovat energii, jinak se vrátí zpět do původního stavu.


Rady nakonec


 • Když se budete dlouho soustředit, bude to velký zápřah pro váš systém a možná vás bude čas od času bolet hlava. Není to nic vážného, ale mělo by vás to upozornit na to, že potřebujete odpočinek.
 • tady jsou předměty, které můžete použít jako systémy: kulička z alobalu, malá skleněná kulička na dřevěné podlaze, rozlitá voda, pírko, pytlík od brambůrků, žárovka s nízkou voltáží, tužka nebo například víčko od lahve apod.


Rita

Komentáře

Celkem 4 komentáře

 • Leila 07.05.2017 v 21:04 Ahoj, to s ohňom.. To je pyrokineza a ja ju v podstate viem :D To znamena že mi pôjde telekineza lepšie ? Ako ja viem že to vyžaduje veľa úsilí a tréning ale len sa pýtam že keď viem pyrokinezu tak že či mi aj tréning telekinezy pôjde ľahšie


 • Mia 08.05.2017 v 10:15 Ahoj, já bych klidně zkusila astrální cestování ale bojím se, vím že bych se bát neměla :( Už jsem i zkoušela meditovat na uklidnění ale stále se bojím a sama nevím čeho :(


 • Lia 08.05.2017 v 10:36 Leila: mohla by ;)

  Mia: znám tento pocit, taky jsem se kdysi bála, ale musíš si věřit, protože jen tak to dokážeš. Já doteď astrální projekci úplně neovládám, jenom několikrát se mi povedlo opustit tělo.


 • Mia 08.05.2017 v 11:23 Děkuji, alespoň nejsem sama :D


 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?Návštěvní kniha